צוות של מתמודדים ישבו וגיבשו את הפרויקטים המרכזיים בה עוסקת העמותה.  לשמ"ה עוסקת הן בסנגור- על ידי לובי וייצוד במוקדי קבלת ההחלטות והן בנושאים של דוברות- הפחתת הסטיגמה ותמיכת עמיתים.  

חלק מן הפרויקטים כבר החלו לפעול ואילו אחרים יוקמו במהלך השנים הבאות.

תחומי פעילות ופרויקטים של העמותה:


פעילות בנושאי מדיניות – נציגי העמותה חברים בוועדות שונות ומציגים בנושאי מדיניות את העמדה של מתמודדים בתחום בריאות הנפש. חברי העמותה מסייעים למתמודדים הנתקלים בקשיים במגעים עם גורמים שונים כמו קופות חולים, גופי שיקום ועוד'.

עמיתים מומחים בבתי חולים – פרויקט חדשני זה בשיתוף של משרד הבריאות והקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי.מתמודדים אשר הינם חלק מהצוות בבתי החולים, מלווים מתאשפזים ובני משפחה, עוזרים בתהליך ההתאקלמות ומשדרים מסר של תקווה וסיכוי רב להחלמה.

מופע סטנד אפ "סליחה על ההפרעה" – נועד להסביר וליצור קשר עם הקהל הרחב בדרך של צחוק והומור, להפיג סטיגמות הקיימות בחברה על מתמודדים ולאפשר למתמודדים המשתתפים לצחוק על הקשיים וליצור את המופע שלהם, כחלק מתהליך ההחלמה

"בחזרה הביתה" – פרויקט בשיתוף עם הג'וינט בו מתאם טיפול ומנטור – מתמודד בשלב מתקדם של החלמה עוזרים למתמודדים להתקדם לשילוב בקהילה, למיצוי זכויות, פנאי ותעסוקה

מרכז החלמה (פרויקט עתידי) – יהווה המשך של מרכזי הפעילים. המרכז יהיה כתובת למתמודדים במצבי משבר ומצוקה, במרכז יקבלו אוזן קשבת, שיתוף ותמיכה בהתקדמות לקראת מטרותיהם.