משתתפים: הדס נתן, נימי פיין, יואל אמיתי, יעקב טייכמאן

רשמה – תמי מצלאוי מנכ"לית

נערך דיון בנושא עתיד העמותה וניהול סיכונים מול מקורות משאבים. הוצגו כל השיקולים והוחלט שהמנכ"לית בשיתוף היועץ הארגוני ידונו בנושא וידווחו לוועד בשבוע הבא.

כמו כן נדונה הרחבת הוועד והוחלט להרחיבו נוכח פרישתו הזמנית/קבועה של היו"ר דייויד הריס.

הוחלט ברב קולות לבחור בהדס נתן ליו"ר הוועד וסגן יו"ר הוא יעקב טייכמאן.

דווח על הפגישה עם קרן טאובר שבה הוצגו נושא צוותי משבר וזקנה ומוגבלות נפש כשני נושאים עיקריים שבהם תעסוק העמותה בעתיד הקרוב (כפי שגם החלט בישיבת ועד ממאי השנה).

הוחלט שהדס נתן תברך כיו"ר הועד בכנס על מצבי משבר ומענים שיערך ב-13.10 בשיתוף עמותת לשמ"ה/עוצמה/משפחות בריאות הנפש בדבר הצורך בצוותי משבר להרגעה, טיפול ועזרה בשעת משבר נפשי במקום משטרה, ,הפללה ותא מעצר.

 סיכום פרוטוקול ישיבת ועד מנהל 05/20

משתתפים חברי ועד מנהל : דייויד הריס, יעקב טייכמאן, יואל אמיתי, נימי פיין, הדס נתן, עידית ולנר

רשמה פרוטוקול – תמי מצלאוי, מנכ"לית

הישיבה נערכה בזום

במהלך הפגישה נערכה היכרות עם יואל אמיתי חבר ועד חדש, פעיל חברתי והוחלט לקיים עימו בהמשך שיחות נפרדות עם חברי ועד  בהקשר לשליחות שלו להילחם בסטיגמה ובבושה ולעודד מתמודדים לחשוף את סיפורם.

עברנו על תקציב 2021 שכרגע הוא בטיוטה ראשונית ויגובש בחודשים הקרובים לאחר שנקבל תשובות מקרנות ומשרד הבריאות בנושא חוזי המשך ויוזמות חדשות.

תמי עדכנה על פיילוט חדש "עמיתים מתחברים" שאנו מובילים בשיתוף פעולה עם יוזמה דרך הלב שבו מנחים עמיתים מלשמ"ה ינחו קבוצות זום של מתמודדים וייוצר חיבור בין מתמודדים שרוצים לתמוך לכאלה שרוצים להיתמך. הרחבה של הפיילוט הוגשה לביטוח לאומי ואנו מחכים לתשובות.

הוחלט שאספת פעילים תיערך באוגוסט במידת האפשר פיזית בתל אביב ולא בזום אם כי תיבחן אפשרות שחלק יצטרפו בזום לפגישה הפיזית. כרגע מאזן 2019 נמצא בעבודה ותמי תביא תכנית לאספת הפעילים לדיון בחודש יוני.

בנושא מדיניות שוחחנו על הנושאים שחשובים לעמותה לקראת יצירת נייר עמדה עם שאר ארגוני ברה"נ לקראת כינון ממשלה חדשה. הנושאים שהוצעו והיתה עליהם הסכמה הם:

צוותי משבר וטיפול בקהילה (כגון ביקורי בית וכו)

קשישים מתמודדים וזכויותיהם

זכויות מתמודדים ברווחה (סנכרון בין משרד הבריאות למשרד הרווחה כדי שמתמודדים לא יפלו בין הכסאות)

אומבודסמן – נציב זכויות שמפקח על כל השירותים הניתנים לבעלי מוגבלות כולל סל שיקום

טיפול בנושא הפללת מתמודדים  – בגין עברות קלות והכשרת שוטרים לטיפול במקרי חירום נפשיים

דייויד ותמי יתאמו מול ארגוני משפחות מהם הנושאים שיש עליהם קונצנזוס ושאפשר לקדם בקואליציה ותמי תעדכן את הוועד.

יעקב יישלח את ההצעה לדוקטורט שלו כאופציה לבסיס לנייר עמדה.

נושאים נוספים שעלו – קשר עם חברות תרופות שייבחן לגופו , טיפול שיניים למתמודדים שיש לדרוש במקרים פרטניים ממשרד הבריאות בלי קשר לצריכת שירותים נוספים.