משתתפים: אבי אורן, הדס נתן, נמרוד פיין, עדי תלם. רשמה תמי מצלאוי מנכ"לית.

עדכון מדיניות:

כנס מרץ 2019 של משרד הבריאות בים המלח – בתחום בריאות הנפש – לא עבדו לפי מפתח ארגוני – אבי אורן לשוחח בהקדם עם נציג משרד הבריאות על נציגות של לשמ"ה בכנס.

ישיבת מדיניות הקרובה 18.11.18 – בתוכנית – מיפוי כל הוועדות והמועצות שבהן דרוש נציג של לשמ"ה, עדכון על ביטול התע"ס שמדיר מתמודדים מהרווחה, קריאה לפעילים חדשים לקחת חלק בייצוג.

מבחינת תוכנית עבודה ל2019: הועד דן בנושא מרכז פעילים וירטואלי והקמת פורטל. הוועד החליט שנוכחות לשמ"ה במרחב הדיגיטלי חשובה אך יש להשיג זאת באמצעים זולים יותר. למשל להפעיל רכז אינטרנט שיטפל גם בגוגל פייסבוק וטוויטר ואולי לבנות אפליקציה באמצעות חברה עיסקית. הוועד החליט לא לבנות פורטל.

הוועד דן בנושא מרכזי החלמה/הפוגה וכו' והחליט להתמקד באופציה של מרכז חירום בשיתוף ארגון קיים כמו הקלאבהאוס שיעבוד בערבים/סופי שבוע. משימה של תמי לשלוח לוועד עוד ספרות בנושא ולאחר תחקיר יותר מעמיק לכתוב פרוייקט להגשה לקרנות. עד סוף דצמבר.

הוועד דן ביוזמה של הדס נתן להקים מרכז לנשים עם דיכאון אחרי לידה. הוחלט שהדס תגיש לקרנות כיוזמה פרטית ותבדוק אפשרות לשת"פ עם טיפות חלב ומרכזי החלמה קיימים ולהוציא ספרות בנושא על מה קיים בחו"ל. בשלב הבא תיבדק אפשרות שלשמ"ה תשתלב ביוזמה בתחום תמיכת עמיתים.

הוועד דן ביוזמה למצעד גאווה משוגעת והחליט שבמתווה הנוכחי עם תקציב של 500 אלף שקל זה לא בסדר עדיפות גבוה ולא יקרה ב-2019. אם המתווה ישתנה לתקציב נמוך בהרבה אפשר יהיה לשקול זאת בהמשך.