עמותת לשמ"ה הינה עמותה שהוקמה ע"י אנשים המתמודדים עם הפרעה נפשית, במטרה להקים קהילה של מתמודדים, שיודעת לעמוד על זכויותיה ולדבר בעד עצמה, על בסיס העיקרון של Nothing About Us Without Us. 
 

ספרות ענפה בנושא וניסיון רב מצביעים על כך שאנשים שחוו משברי חיים  צברו ידע ייחודי וניסיון המקנים  להם יכולות לתמוך ולעזור לעצמם ולאחרים החווים משברים נפשיים. עמותת לשמ"ה מפתחת ופיתחה פרויקטים ייחודיים בתחום תמיכות עמיתים, פרויקטים שזכו להוקרה רבה על תרומתם. כמו: "עמיתים מומחים בבתי החולים הפסיכיאטרים" , "חוזרים הביתה"  ועוד..

החלמה:

אנו מאמינים כי לכל אדם ישנה זכות לחלום ולהתקדם,  כי גם לאחר משבר עודנו אנשים שיש להם הרבה מעבר למחלה עצמה.  אנו עורכים סדנאות בכל רחבי הארץ לקידום גישה זו, הנותנת לאדם בכל מצב לחלום, להתקדם ולהחליט עבור עצמו מהי הדרך שתהפוך אותו למעט יותר מאושר.

החלמה והעצמה (אפשרי עם לינק לפירוש של כל אחד מהמושגים (מספרות המקור ותרגום: אנתוני ודיגן – a deeply personal, unique process of changing one’s attitudes, values, feelings, goals, skills and/or roles. It is a way of living a satisfying, hopeful, and contributing life even with limitations caused by the illness. Recovery involves the development of new meaning and purpose in one’s life as one grows beyond the catastrophic effects of mental illness. Recovery from mental illness involves much more than recovery from the illness itself.')

.
 
העצמה:
הכוח שלנו הוא לפעול יחד, לכן אנו פועלים לבניית קהילה של מתמודדים כדי שמסוגלת לדבר בשביל עצמה, לדאוג לזכויותיה, ולפעול בכדי לקדם אותן.  אנו מאמינים כי יחד נצליח לפעול לשינוי חברתי, כזה המשלב אנשים עם מוגבלויות שונות בכל תחומי החיים.
 
מטרות:
קידום מעמדם ושילובם של המתמודדים עם מגבלה ותיוג פסיכיאטרי בחברה הישראלית.
פיתוח קהילת מתמודדים דינאמית, מכילה ונאבקת על זכויותיה.
שילוב מתמודדים במערך הטיפול והשיקום של בריאות הנפש כחלק מיצירת דיאלוג שוויוני.