נוכחים: דייויד הריס יו"ר, הדס נתן, נימי פיין. נעדרה מפאת מחלה – עידית ולנר

אורחת – עדי תלם מנהלת פיתוח וסינגור

רשמה – מנכ"לית עמותת לשמ"ה תמי מצלאוי

נושאים לדיון:

הצטרפות לארגון נכים חדש המייצג את כל הנכים – הוחלט להמתין ולראות אם אכן הארגון מצליח לאגד בתוכו את הארגונים המרכזיים לפני שמחליטים להצטרף.

מרכז פעילים ירושלים – לעשות כל מאמץ למצוא מקום להתכנסות, ניתן להיעזר בביתה של אפרת עד אשר יימצא מקום.

אספת פעילים כללית – ככל הנראה בראשון באוגוסט – יום חמישי בירושלים. סגירת מקום ותכנית בתהליך. הכיוון שנבדק הוא אספה בקלאבהאוס עם סדנת מדיטציה.

פיתוח העמותה לכיוונים חדשים (לפי סדר עדיפות שנקבע מראשון עד אחרון):

צוותי משבר לסיוע בייתי בתחילת משבר של מתמודדים – למניעת אשפוז וחלופה ל"חדר מיון פסיכיאטרי". שירות שלא ניתן כרגע. הוצע שת"פ עם עמותת משפחות בריאות הנפש ליצירת קבוצת בעלי עניין שתקדם את השירות (לדוגמא עם יזם/קופ"ח ועוד). הוחלט לעניין את הבטל"א וקרן טאובר בפרוייקט. הוחלט לשלב עמיתים בצוות המשבר.

קו סיוע – להקים קו סיוע של עמיתים כדוגמת "בנפשינו" ולתת מידע למתמודדים (כולל רב תרבותי וקשישים) על כל הזכויות והאפשרויות לבעלי סל שיקום ולכאלה שאין להם סל שיקום. לבדוק הקמת קו כזה בסיוע אגף השיקום של משרד הבריאות.

קשישים ובריאות הנפש – לקדם קבוצת מיקוד/פורום שיעלה את המודעות לנושא וייצור הזדמניות לפרוייקטים שיסייעו למתמודדים בגיל השלישי. לעניין את בטל"א בנושא וקרנות נוספות.

פרוייקט הצבת עורכי דין מקצועיים כאלטרנטיבה לסיוע המשפטי – כרגע הוחלט שהפרוייקט בסדר עדיפות יותר נמוך. אם נוכל לקבל מימון עבורו מאחת הקרנות נשקול לבצעו.

סטנדאפ "סליחה על ההפרעה" – הוחלט להקפיא את הפרוייקט עקב מחסור ברכז ותקנות חדשות המקשות על תשלום לשחקנים. כרגע נפנה את המתעניינים בהופעה ישירות לשחקנים שיעבדו עצמאית מול המזמינים ויגבו תשלום ישירות מהם.