עמותת לשמה - לשילוב מתמודדים והעצמה בבריאות הנפש
תרומות
 

פרוטוקולים ישיבות ועד

ישיבת ועד עמותת לשמ"ה נערכה בפתח תקוה ב-13.12.17

נוכחים: דייויד הריס – יו"ר, אבי אורן, נמרוד פיין, עידית ולנר

רשמה – תמי מצלאוי – מנהלת העמותה

 

עדכון מדיניות: לשמ"ה ממשיכה לתמוך במתווה שהושג עם ארגוני הנכים ערב יום כיפור, ומשתפת פעולה עם ארגונים של אלכס פרידמן, מטה מאבק הנכים, עצמה וכו'. כאמור הוסכם על עליית הקצבה בשלוש פעימות בסך כולל של 1300 שקל לבעלי אבדן כושר עבודה 75% ומעלה. הקצבה אמורה להגיע לסך של 4000 שקל תוך 3 שנים לרוב הנכים כולל אוכלוסיה של נכי נפש. תהיה הצמדה לשכר הממוצע ואפשרות להשתכר (דיסריגרד) עד 4300 שקל ללא פגיעה בקצבה (ובעתיד זה יעלה עד 5300 שקל).

ישנם ארגונים מיליטנטים שתקפו את המתווה – לשמ"ה כאמור מצדדת במתווה – עליה של 50% בקצבת הנכות הכללית, גם היינו רוצים לקצר את משך הפעימות אבל בסה"כ מכבדים את ההסכם וההישגים החשובים שהגענו אליהם.

המתווה אמור להיות מעוגן בחקיקה בקרוב, ולשמ"ה בקשר עם אלכס פרידמן ועוצמה על מנת שנכי הנפש לא ייפגעו וקצבתם תעלה ב-400 שקל כבר בחודש הבא.

 

בנושא הרפורמה והקשירות היתה ישיבה עם מנכ"ל משרד הבריאות, הרפורמה עדיין לא מושלמת אבל הגענו להסכמים שבהם יהיו יותר אנשי מקצוע בתחנות של קופות החולים, מבחינת נגישות הקופות התחייבו לקצר תורים. לשמ"ה תמשיך לעקוב אחרי יישום ושיפור הרפורמה לטובת ציבור המתמודדים.

בנושא הקשירות – המנכ"ל חידש את ההתחייבות שלו להפסקת הקשירות תוך 3 שנים.

 

חברי ועד מנהל אשרו את המטרות והיעדים של העמותה לשנה הקרובה בהנחה שיאושרו התמיכות של משרד הבריאות וקרן טאובר שהובטחו ל2018.

 

הנה רשימת מטרות לחצי השנה הקרובה:

 

1. להגדיל את רשימת התפוצה מ-540 ל-1000.
2. להגדיל את מספר אוהבי דף הפייסבוק בעוד 250 איש.

3. לצאת בסרטוני תוכן לפחות אחת לחודש.

4. לתת ללשמ"ה נוכחות תקשורתית בנושאי קצבת הנכות ואסירים וחוק טיפול בחולי נפש.

5. לקדם שיתופי פעולה עם מסגרות של חלופות אשפוז ולקדם נושא מרכז לבודדים בירושלים כבסיס לrespite center.

5. להגדיל את כמות המתנדבים/פעילים בעמותה בעוד 20 איש לפחות (באמצעות מרכזי פעילים י-ם ות"א).

6. לשווק את הסטנדאפ לחברות עסקיות
.7 לפתוח מרכז פעילים בב"ש ובשאיפה גם בצפון אם נקבל תקציב .

8. להגדיל את הקייסלאוד של "בחזרה הביתה" בהלימה למטרות התכנית.

9. לקחת חלק פעיל ומשמעותי בהרחבת תכנית עמיתים מומחים (בעיקר בהדרכה של רכזים, כתיבה וחיבור לתנועת הצרכנים).

10. להגדיל את בסיס התרומות לעמותה מכיוון חברות עסקיות וקרנות גדולות נוספות.

 


 

ישיבת ועד עמותת לשמ"ה נערכה בפתח תקוה ב-24.7.17

נוכחים: דייויד הריס – יו"ר, אבי אורן, נמרוד פיין, עידית ולנר

רשמה – תמי מצלאוי מנכ"לית.

 נושא על הפרק – העסקת עמיתים מומחים.

לאור החלטת משרד הבריאות אגף השיקום על המשך הפרוייקט של "עמיתים מומחים" אחרי פברואר 18 (ואולי מיוני 18) והצורך במציאת מסגרת זמנית להעסקת העמיתים עד למציאת תקנים בבתי החולים, עמותת לשמ"ה רואה עצמה בתנאים מסויימים מועמדת טבעית להעסקת העמיתים. צוות המו"מ לנושא זה יכלול את דייויד, אבי ותמי.

המטרה להגיע לפגישה עם רונית דודאי ועדי נעמן מהשיקום ולהגיע איתן להבנות בנושא זה כאשר תינקט משנה זהירות בעניין תנאי העסקה ותזרים. ההחלטה אושרה ברוב של שלושה. מתנגד אחד.

הוחלט לשלם דמי השתתפות בישיבות ועד על פי חוק לחברי ועד כאשר התנאים הכספיים של העמותה יאפשרו זאת.

 

 

 

פרוטוקול ישיבת ועד עמותת לשמ"ה שנערכה ב-9.5.17 בפתח תקוה

משתתפים: דייויד הריס – יו"ר, אבי אורן, נמרוד פיין, עידית ולנר

רשמה – תמי מצלאוי מנכ"לית.

 אבי אורן רכז מדיניות עדכן לגבי הוועדה למיגור הקשירות: נכתב נוהל שהופך את הקשירות לבלתי אפשריות דה פקטו, יוגש בקרוב למנכ"ל משרד הבריאות. ברוב בתי החולים כבר הפחיתו מאוד את הקשירות.

עמותת לשמ"ה שותפה פעילה בוועדה ואף החלה לקדם את הנושא לפני שנים. אנו רואים במיגור הקשירות הישג חשוב ביותר ושואפים לחגוג הישג זה עם קהילת המתמודדים ושותפים חשובים כגון "בזכות".

בדיון שנערך בנושא התקשרות עמותת לשמ"ה  הוחלט פה אחד שתמיכת משרד הבריאות בעמותת לשמ"ה לא תעלה על 25% מתקציב העמותה. יוקם צוות לבחינת המשך ההתקשרות מול משרד הבריאות בהשתתפות היו"ר דייויד הריס, אבי אורן ותמי מצלאוי לצורך דיון בנוגע לקשרים בין משרד הבריאות לתנועה הצרכנית בראשות עמותת לשמ"ה.

עוד הוחלט כי עמותת לשמ"ה תפעל לקידום כתיבת דו"ח ושינוי חוק טיפול בחולי נפש כך שכל נושא האשפוזים הכפויים יעבור בסופו של דבר מהידיים הפסיכיאטריות לידיים המשפטיות והחוק יעוגן ב"חוק זכויות החולה". לשם כך תפעל העמותה למציאת כותב/מנהל פרוייקט שיתחיל במחקר ואיסוף עדויות על מנת להניע את התהליך.

אספת הפעילים השנתית של העמותה תיערך בתל אביב בתחילת יולי. תמי תבדוק אופציות ב"הינריך בל" ותעדכן על תאריכים אפשריים. אבי אורן יבדוק אפשרות של הרצאת אורח על ידי הפסיכיאטר עידו לוריא, יו"ר החברה הפסיכיאטרית בקהילה.

העמותה פועלת לקידום אלטרנטיבות לטיפול בבתי חולים פסיכיאטריים בסגנון "דיאלוג פתוח" ומגישה בקשה לפיתוח פרוייקט הנקרא "ציפור כחולה" בשיתוף עם קרן רוטשילד. במידה והפרוייקט יאושר יגוייס מנהל פרוייקט שהוא גם יזם הרעיון – אוריה מויאל אשר יציג לוועד בפגישה הבאה את הפרוייקט.