עמותת לשמה - לשילוב מתמודדים והעצמה בבריאות הנפש
תרומות
 

בחירות לוועד מנהל 2018

שלום לכולם,

 

באוגוסט הקרוב יתקיימו בחירות לוועד מנהל של עמותת לשמ"ה (תפקיד בהתנדבות עם הרבה אחריות) ובמאי הקרוב תתקיים ישיבת ועדת מדיניות פתוחה.

אז מה היא עמותת לשמ"ה (לשילוב מתמודדים והעצמה בבריאות הנפש)? זאת עמותה שהוקמה על ידי מתמודדים ומנוהלת על ידם (וכן אני מתמודדת קרוב ל-30 שנה ומנהלת את העמותה זה 3 שנים) ולמעשה זו העמותה הארצית היחידה שפועלת ומופעלת על ידינו המתמודדים.

אנו עוסקים בייצוג שלנו בוועדות שונות ובכנסת וגם מנהלים פרוייקטים חדשניים בהם אנו מלווים מתמודדים במהלך אשפוז או ביציאה לקהילה באמצעות העובדים שלנו - בעלי ידע מניסיון אישי בבריאות הנפש שמכירים מקרוב אשפוז פסיכיאטרי והתמודדות עם נכות נפשית.

אם ננסה להגדיר את הערכים שלנו כעמותה הכוללת צוות עובדים, ועד מנהל בהתנדבות ומתנדבים (כאמור כולם מתמודדים למעט נציג אחד בוועד מנהל שהוא אב למתמודדים) נגיע לערכים הבאים: אכפתיות, אהבה, יוזמה, עצמאות, שמחת חיים, ווינריות ושיתוף פעולה עם הגורמים הפועלים סביבנו. כן אנו יודעים גם לצחוק על עצמנו באמצעות הסטנדאפ שלנו "סליחה על ההפרעה" ונאבקים על זכויותינו לא מעמדה של קרבן אלא מעמדה של מאבק ליחס שווה ככל האזרחים במדינה. וכן מגיעה לנו גם תמיכה מגורמים ממסדיים כמו משרד הבריאות למרות שאנו לא תמיד מסכימים עם מדיניותו ונאבקים בכפייה ובתנאים המחפירים של בתי חולים פסיכיאטרים ובתורים הארוכים בקופות חולים לקבלת סיוע נפשי (ואלו רק חלק מהמאבקים).

אז אם אתם מתחברים לערכים שלנו ורוצים לקחת חלק בייצוג שלנו המתמודדים, אתם מוזמנים לוועדת מדיניות פתוחה שתתכנס בתל אביב ב-3 במאי 2018 ברח הר סיני 1 תל אביב (באולם באדיבות עמותת היינריך בל) בשעה 18:00 בערב. בין היתר ינכחו נציגים של ועדת המדיניות הקבועה בראשות חבר ועד ורכז מדיניות מר אבי אורן,

יו"ר העמותה מר דייויד הריס ואני.

באוגוסט נקיים אספה כללית ויהיו בחירות לוועד מנהל – כל מי שרוצה להצטרף לעשייתינו מוזמן להציג מועמדות ולפנות אלי במייל עד סוף מאי 2018 – tammy.lishma@gmail.com

שיהיה לנו קיץ נעים והמשך עשייה פורייה,

תמי מצלאוי

מנכ"לית עמותת לשמ"ה